Trnka obyčajná 'Kökényszilva'
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Trnka obyčajná 'Kökényszilva'

Prunus spinosa 'Kökényszilva' - Číslo tovaru 4482544
Obsah balenia:1 ks
Novo vyšľachtená maďarská odroda trnky. Úplne bez tŕňov a s väčšími plodmi. Na jar je strom veľmi dekoratívny, keď je obsypaný snehovo bielymi kvetmi. Plodom sú guľovité kôstkovice s veľkosťou 20-30 mm, trnky, ktoré sú sladšie, než divoko rastúce druhy, chuťou pripomínajú slivky. Dozrievajú od konca septembra. Plody sú vhodné na výrobu ovocného vína, likéru, pálenky alebo džemu. Po zbere je možno dobre uchovať v chladničke. K priamej konzumácii v surovom stave sú vhodné až po prejdení mrazom. Samoopelivá.
14,20 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Doba dozrievania september stred
Výška dospelej rastliny 250-300 cm
STANOVISKO: slnečné až polotienisté PÔDA: Bežná záhradná zemina VÝŠKA: približne 2 metre RAST: strom, silný KVITNUTIE: Apríl – máj, kvety biele, prvé kvety, eventuálne plody od druhého roku PLODY: dozrieva od októbra. Šupka nezrelých plodov je zelená, po dozretí je tmavo modrá, srienistá voskovou vrstvou. HNOJENIE: Nie je nutné, prípadne na jar hnojivom na ovocné dreviny, prípadne kvalitným kompostom REZ: Po zbere odstráňte choré a suché drevo. Skracovanie alebo formovanie potrebné. PREZIMOVANIE: plne zimovzdorná
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené