Marhuľa Goldrich s voľným koreňom
Marhuľa Goldrich s voľným koreňom
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Marhuľa Goldrich s voľným koreňom

Prunus arm. 'Goldrich' - Číslo tovaru 4481171
Obsah balenia:1 ks
Táto odroda marhúľ má veľké, oranžové plody ktoré príjemne chutia. Rodí skoro, má pravidelnú a bohatú úrodu. K najväčším výhodám tejto odrody patrí, že dobre odoláva proti šárke sliviek, ktorej hostiteľmi sú aj marhule a proti bielej hnilobe. Dozrieva od začiatku júla. Je čiastočne samosprašná, ale prítomnosť iných odrôd marhúľ zvyšuje úrodnosť.
15,80 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 450
Doba dozrievania júl začiatok
Výška dospelej rastliny 500-600 cm
STANOVISKO: Slnečné miesto, chránené proti vetru. Jarné mrazíky môžu poškodiť kvety. PÔDA: Humózna, priepustná, s obsahom ílu a bohatá na živiny - marhule majú vysokú spotrebu živín. V období pred tvorbou plodov / 3 týždne / nesmie táto drevina, hoci len prechodne, vyschnúť. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studená pôda nie je vhodná. VÝŠKA: zhruba 3 metre POTREBA MIESTA: 3 - 4 metre RAST: Stredne bujný. KVITNUTIE: Marec, apríl. Prvé kvety, eventuálne plody od druhého roku. Čiastočne samosprašná. PLODY: Od polovice júla. Veľké, tmavo oranžovej farby. Dužina je oranžová, pevná, stredne šťavnatá, aromatická. HNOJENIE: Na konci jesene hnojíme zmesou kompostu, hnoja alebo rohovej múčky. V júni počas tvorby plodov prihnojenie krátkodobým hnojivom a pravidelne dostatočne zalievame. REZ: Po zbere odstráňte choré a suché konáre. Spravidla nie je rez, skracovanie alebo formovanie potrebné. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, marhule sú vhodné pre pestovanie v miernejších polohách Oblasť koreňov mulčovať alebo zakryť smrekovou čečinou. Veľmi dobrá odolnosť proti mrazu v dreve i v púčikoch. UPOZORNENIE: Na začiatku pestovania pripevníme ku kmienku podperu a ponecháme ju tak dlho, kým rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň (môže trvať aj niekoľko rokov). Vhodná je aj širšia latka umiestnená ku kmienku z južnej strany, aby nedošlo k popraskaniu kmeňa vplyvom jarných nočných mrazíkov v kontraste s prudkým slnečným žiarením počas dňa.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené