Šľachtený gaštan jedlý
Šľachtený gaštan jedlý
Šľachtený gaštan jedlý
Šľachtený gaštan jedlý
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Šľachtený gaštan jedlý

Castanea crenata x sativa 'Bouche de Betizac' - Číslo tovaru 4429880
Obsah balenia:1 ks
Hybridná odroda vytvorená krížením, je rezistentná voči rakovine kôry, ktorá je najnebezpečnejšou chorobou gaštana jedlého. Skoro, už od 2-3 rokov po výsadbe rodí. Veľmi úrodná odroda, plody je možné oberať už začiatkom septembra. Tenká koža sa ľahko odlupuje, jeho plody sú dobre skladovatelné. Moderná kuchyňa ich používa rôznymi spôsobmi, chutné sú pečené aj varené.
64,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia jún, júl
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 500
Doba dozrievania október začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 500-1000 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté. Vhodnejšie je teplé stanovisko PÔDA: Normálna záhradná pôda – gaštan je veľmi prispôsobivý, avšak doporučuje sa kyslá pôda (pH 5 – 6 ) bohatá na živiny. HNOJENIE: Podľa potreby ľubovoľným komplexným hnojivom. ZÁLIEVKA: Udržiavať vlhkú pôdu VÝŠKA: Po niekoľkých rokoch gaštan dosahuje výšku od 5 do 7 metrov s priestornou korunou. POTREBNÉ MIESTO: Strom potrebuje dostatočné miesto k rastu. RAST: Silný LISTY: Podlhovasté, tmavozelené KVETY: Zelenkavo-bielej farby. Samčie a samičie kvety na jednom strome (jednodomé) PLODY: V októbri nesie gaštan pichľavé plodové šupky, v nich sú uložené jedlé orechy, tzv. jedlé gaštany (maróny). REZ: Koruna stromu by mala byť stále svetlá a riedka. PREZIMOVANIE: Odolný proti zime. Mladé stromy opatriť rovnakou ochranou proti zime, akú požívate pri ovocných stromoch. TIP: Viac stromov gaštanu jedlého v bezprostrednej blízkosti zvyšuje plodnosť resp. výnos.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené