Duke čučoriedka
Duke čučoriedka
Duke čučoriedka
     
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Duke čučoriedka

Vaccinium corymbosum 'Duke' - Číslo tovaru 4412905
Obsah balenia:1 ks
Táto odroda je už desaťročia favoritom veľkopestovateľov. Vďaka až 2 cm veľkým, svetlomodrým plodom a vysokej úrodnosti je svetoznámou odrodou poľného pestovania. Teraz je táto čučoriedka k dispozícii aj vám, hobbyzáhradkárom. Už z mladej rastliny získate veľké množstvo plodov, neskôr až 8-10 kg čučoriedok ročne. Vysoká úroda vydrží až desať rokov. Extra veľké, dlho skladovateľné plody sladkej chuti sú bohaté na vitamín C - ešte nikdy nebolo maškrtenie tak zdravé! Čučoriedka Duke je vhodná do záhonov, ale aj do veľkých nádob. Zimovzdorná odroda, ktorá bezpodmienečne vyžaduje výsadbu do kyslej pôdy (rašelina). Na tento účel sa môže použiť aj zemina pre rododendrony alebo azalky. Dodávame silné, kontajnerované rastliny vo veľkosti asi 30 – 40 cm.
10,10 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 150
Doba dozrievania júl začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 100-120 cm
Jesenná farba lístia áno
STANOVISKO: Veľmi slnečné a chránené. PÔDA: Humózna, mierne vlhká, priepustná predovšetkým kyslá – odroda Duke neznáša vápenatú pôdu, optimálna hodnota pH 4 – 4,5, pôda a môže obohatiť rašelinou, zalievať vodou bez vápna (dažďovou vodou). Ak nemáte k dispozícii dažďovú vodu, môžete vhodiť do vody na polievanie sáčok rašelinovej drte a nechať cez noc ustáť. Odporúčame pôdu 2 – 3x do roka obohatiť rašelinou. Potrebné je aj mulčovanie (mulčovacou kôrou, popr. posekanou trávou), aby ste znížili obsah vápna v pôde a udržovali v nej vlhkosť. HNOJENIE: 2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhonky a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom (napr.hnojivom na čučoriedky), môžete použiť aj hnojivo na rododendrony. VÝŠKA: Asi 120 – 150 cm POTREBA MIESTA: Asi 1,50 m RAST: Relatívne vzpriamený. KVETY: Biele, máj / jún od 2. až 3. roku pestovania. PLODY: Veľké, svetlomodré, aromatické a sladké DOZRIEVANIE: od polovice júla REZ: Staré výhonky občas na jeseň odstrániť u pôdy, a konár, ktorý je starší než 4 roky, vyrezať – odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú, dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkoch vždy ponecháme 8 – 10 silných hlavných výhonkov. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, mulčovať.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené