Ceanot Blue Mound, ker
Ceanot Blue Mound, ker
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Ceanot Blue Mound, ker

Ceanothus Blue Mound - Číslo tovaru 3327705
Obsah balenia:1 ks
Táto vždyzelená rastlina Vás na konci jari očarí svojimi belasými kvetmi, ktoré úplne obsypú tmavozelený krík. Mrazuvzdorná do -15 °C, pri silnejších mrazoch sa musí chrániť krytím. Je vhodný aj ako solitér, ale môže sa z neho vytvoriť aj živý plot. Obľubuje slnečné miesta.
12,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia máj, jún, júl, august, september, október
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Farba modrá (fialová)
Výška dospelej rastliny 100-150 cm
STANOVISKO: Slnečné, teplé. Uprednostňuje stanovisko chránené pred vetrom. PÔDA: Kvalitná záhradná zemina, priepustná, s mierne kyslou pH HNOJENIE: Hnojenie nie je nutné, pre podporu kvitnutia je možné použiť hnojivo s obsahom draslíka a fosforu. Dusíkaté hnojivá neodporúčame, rastlina rastie pomerne rýchlo a výhony by nestihli vyzrieť. ZÁLIEVKA: mierna, je to skôr suchomilná rastlina. RAST: Stredne vysoký ker, bujný rast. Ročné prírastky môžu byť až 30 cm. VÝŠKA: 1 -2 m. ŠÍRKA: 1- 2 m. LISTY: Drobné, tmavo zelené, lesklé. 2-3 cm dlhé s nápadným žilkovaním. KVETY: máj - október, drobné, belaso modré laty. REZ: Veľmi dobre znáša rez a tvarovanie. Odporúčame strihať tesne po odkvitnutí. PREZIMOVANIE: Dobre odoláva mrazom do cca -15 ° C, na zimu odporúčame chrániť zakrytím a mulčovať povrch pôdy. Aj keď rastlina v zime zamrzne, na jar dobre vyráža z neponičeného dreva.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené