Bellamira - hybrid Mirabelly
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Bellamira - hybrid Mirabelly

Prunus syriaca 'Mirabello' - Číslo tovaru 4434945
Obsah balenia:1 ks
Strom stredne silného rastu s neskorím kvitnutím. Odroda tolerantná voči šarke a tiež menej náchylná na moniliózu a hrdzu. Žltozelený, pevný plod charakterizuje šťavnatosť, zlatožltá dužina oddeľujúca sa od kôstky. Zvyčajne neopadáva. Senzačné šľachtenie z mirabelky vyhovujúce každému vkusu. Vynikajúca úrodnosť a odolnosť. Z bellamiry vyrastie dekoratívny prvok záhrady. Plod (18 g) vyniká vysokým obsahom cukru. Samosprašná rastlina.
37,27 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 350
Doba dozrievania august začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300 cm
Stanovisko: Teplé, slnečné, chránené. Pôda: Nie je náročná, pravidelné mulčovanie (posekaná tráva, lístie…), pomáha udržiavať vlhkosť v pôde a rozklad mulčovacej vrstvy dodáva živiny. Na suchom stanovisku je možné napadnutie voškami alebo roztočmi. Hnojenie: 1x na jar hnojivom na ovocné stromy, kompostom, hnojom Potreba miesta: asi 4 metre Výška: 3,5 – 4,5 metra Kvety: Apríl, je samosprašná, avšak prítomnosť ringlot alebo sliviek v okolí zvyšuje úrodnosť. Zber nie je každý rok rovnaká. Po roku s bohatou úrodou nasleduje spravidla rok keď je úroda nižšia. Plody: august – žltozelené, dozrievajú pomaly a nie rovnomerne Jeseň: Oblasť koreňov zakryjeme vrstvou humusu Rez: Korunu po zbere presvetlíme – mirabelky potrebujú slnko na dozrievanie plodov – preto skrátime stredné výhonky – vďaka tomuto opatreniu sa do koruny dostane viac svetla a obmedzíme aj rast do výšky.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené