Úlohy na február

Udržovať záhradné jazierko

Dbajte na to, aby v ľadovej ploche stále zostával otvor a Vaše rybky a iné živočíchy mali dostatok vzduchu. Nezabudnite na potravu!

Výsadba ovocných drevín

Ak nie je pôda zmrznutá, môžete začať s výsadbou ovocných a okrasných drevín odolných proti zime. Tieto dreviny môžu už v tomto období začať rásť, pretože krátkodobé nočné mrazíky im už neuškodia.

Odstraňovanie buriny

Ak už veľmi nemrzne, pôdu trochu nakyprite a začnite s vyťahovaním buriny. Až sa trochu oteplí, už nebudete trhanie buriny stíhať.

Obmedzte soľný posyp

Soľný posyp a iné prostriedky podporujúce topenie ľadu sú síce účinné proti snehu na uliciach a cestách, ale škodia ako rastlinám a zvieratám, tak i spodnej vode. Soľný posyp je však jedom aj pre lak Vášho auta, steny domov a murivo. Soľ u rastlín zabraňuje dostatočnému príjmu živín a tak tieto môžu byť náchylnejšie na choroby. Lepšie je na posyp používať jemný štrk, piesok či drevené hobliny alebo prostriedky v obchodoch príslušne označené ako „nezaťažujúce životné prostredie“. Kľudne však môžete siahnuť aj po metle, lopate alebo motyčke.