Malina fialová Purple Raspberry
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Malina fialová Purple Raspberry

Rubus x neglectus 'Purple Raspberry' - Číslo tovaru 4403210
Obsah balenia:1 ks
Nezvyčajná tmavofialovo-modrá farba. Silný, mimoriadne robustný rast. Beztŕňová rastlina - jednoduchší zber. Plody s intenzívnou arómou, chuťovo pripomínajúce maliny a ostružiny sú vhodné ako na priamu konzumáciu, tak i na prípravu džemov a zaváranín. Tento druh sa stal populárnym vďaka zdraviu prospešným látkam obsiahnutým v jeho plodoch. Už aj praobyvatelia Ameriky používali jeho plody a listy ako liek proti bolestiam kĺbov a v prípade žalúdočných a očných problémov. Malina fialová obsahuje vo veľkom množstve zdraviu prospešný antocyán. Dodávame silné, kontajnerované rastliny.
11,50 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 50-70
Doba dozrievania august začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 150-200 cm
STANOVISKO: Slnečné, teplé a chránené pred vetrom. PÔDA: Humózna, sypká-kyprá, hlinitá. V lete dávať pozor na dostatočnú zálievku. Vysušeniu koreňov sa vyvarujeme mulčovaním (posekanou trávou, lístím) HNOJENIE: marec/apríl, 1x hnojivom na bobuľoviny RAST: Krovitý, veľmi silno rastúci PLODY: V druhej polovici júna, tmavé, fialovo-modré s intenzivnou malinovo-ostružinovou chuťou REZ: Po zbere vynesené prúty zrežeme na úroveň pôdy, mladé výhonky ponecháme. Maliny rodia na dvojročných výhonoch. PREZIMOVANIE: Mulčujeme proti vysušeniu pôdy.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené