Voňavá baza s tmavočerveným lístím
Voňavá baza s tmavočerveným lístím
Voňavá baza s tmavočerveným lístím
Voňavá baza s tmavočerveným lístím
Voňavá baza s tmavočerveným lístím
Voňavá baza s tmavočerveným lístím
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Voňavá baza s tmavočerveným lístím

Sambucus nigra 'Red Holy' - Číslo tovaru 3357771
Obsah balenia:1 ks
Od jari až do jesene oplýva nádhernou tmavočervenou farbou. V júni prináša svoje ružové kvety o priemere 20 cm, ktoré šíria lákavú vôňu podobnú citrónu. V auguste-­septembri dozrie­vajú purpurovočierne, chutné bobule. Použitie kvetov: do kúpeľov, na prípravu čajov a štiav alebo ako prísada do jedál. Použitie plodov: na želé, bazové víno, ovocný čaj, likér, sirup alebo šťavu. Skutočne veľmi zdravé! Slnečné, polotienisté stanovisko, kvitne v júni, výška 3 m. Veľkosť pri dodaní: 30 – 50 cm. Silné rastliny v kontajneroch.
25,30 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia jún
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100-200
Doba dozrievania august začiatok
Voňavé áno
Farba ružová (pink)
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300 cm
STANOVISKO: Len slnečné, inak zostane zelený a nesfarbí sa do červena! PÔDA: Darí sa jej v každej pôde, oblasť koreňov zakryť záhradným kompostom alebo rašelinovou drťou, za suchého počasia pravideľne zalievať. KVITNUTIE: Jún, ružovo sfarbené ploché kvety, s miernou vôňou podobné citrusom. PLODY: August/september – purpurovo čierne, plody sú jedlé VÝŠKA: cca 3 m, je tiež veľmi rozložitý HNOJENIE: Pri slabom raste v apríli a v júni použiť komplexné hnojivo REZ: Rastliny sa udržujú vo výške 2 – 3 m. Zvyčajne sa pestuje s guľovitou alebo kotlovitou korunou s krátkými základnými konármi. Baza rodí na jednoročných výhonkoch, preto sa rezom každoročne obnovuje rodivé drevo. Po zbere sa odstraňujú dvojročné konáre, ktoré už odrodili. V intervaloch 3-5 rokov sa prevádza zmladzovanie rezom. Má výborné regeneračné schopnosti, rýchlo obrastá. Výhonky vyrastajúce z pôdy a na kmeni je potrebné v priebehu vegetácie odstraňovať. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorný, opadáva – mladé rastliny v prvom roku odporúčame cez zimu chrániť.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené