Maďarská marhuľa Gönci v kontajneri
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Maďarská marhuľa Gönci v kontajneri

Prunus arm. - Číslo tovaru 4481019
Obsah balenia:1 ks
Maďarská odroda marhule dozrievajúca v polovici júla. Plody sú stredne veľké, guľovité. Základná farba šupky oranžová, na slnečnej strane červená. Dužina je oranžová, šťavnatá, sladká, aromatická. Dobre sa oddeľuje od kôstky. Plody sú vhodné na priamu konzumáciu aj na ďalšie spracovanie. Samosprašná.
22,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Doba dozrievania júl stred
V kontajneri áno
STANOVISKO: Slnečné, chránené proti vetru, teplé, neskoré mrazy by mohli poškodiť kvety. PÔDA: Humózna, priepustná, s obsahom ílu a bohatá na živiny – marhule majú vysokú potrebu živín. V období pred tvorbou plodov /3 týždne/ nesmie byť tento strom, ani dočasne vyschnutý. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studná pôda nie je vhodná. VÝŠKA: zhruba 3 m POTREBA MIESTA: 3 - 4 m RAST: Kompaktný KVETY: Marec. Prvé kvety a plody od druhého roku pestovania. Rastlina je samoopelivá. PLODY: V polovici júla. Plody sú veľké, pevné, s hladkou šupkou, oranžovej farby, červené na strane obrátenej k slnku. Kôstka sa dobre oddeľuje. HNOJENIE: Na konci jesene hnojíme zmesou kompostu, hnoja alebo rohovej múčky. V júni, behom tvorby plodov prihnojíme krátkodobým hnojivom. Vyžaduje pravidelnú dostatočnú zálievku. REZ: Po zbere odstráňte choré a mŕtve drevo. Skracovací a formovací rez je potrebný. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná. Oblasť koreňov mulčovať alebo zakryť smrekovou čečinou. POZNÁMKA: na začiatku pestovania pripevníme ku kmienku oporu, ponecháme tak dlho, pokiaľ rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň, to môže trvať aj niekoľko rokov.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené