Anastasia marhuľa v kontajneri
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Anastasia marhuľa v kontajneri

Prunus armeniaca - Číslo tovaru 4430333
Obsah balenia:1 ks
Zlatožltý plod marhule Anastasia je mimoriadne chutný, sladký vďaka jemne ananásovej aróme. Plody sú stredne veľké s pevnou dužinou. Neskoro dozrievajúca, samosprašná odroda.
43,00 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia marec, apríl
Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Doba dozrievania júl koniec
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: Slnečné, chránené proti vetru, teplé, neskoré mrazíky by mohli poškodiť kvety. PÔDA: Humózna, priepustná, bohatá na živiny – marhule majú vysokú spotrebu živín. V období pred tvorbou plodov /3 týždne/ nesmie táto drevina, hoci len prechodne, vyschnúť. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studená pôda nie je vhodná. HNOJENIE: Na jar hnojivom na ovocné dreviny. VÝŠKA: zhruba 3 - 4 metre. RAST: Strom je stredne vzrastný s rozložitou korunou. KVETY: Apríl – máj, biele až ružové. Prvé kvety, eventuálne plody po 2-3 rokoch pestovania. Samosprašná. PLODY: Dozrievajú v júli. Plody sú stredne veľké, guľovité až oválne. Šupka je žltá, na slnečnej strane oranžová, jemne ochlpená. Povrch môže byť hrboľatý. Dužina je žltá, šťavnatá s ananásovým podtónom. REZ: Po zbere odstráňte choré a suché drevo. Spravidla nie je rez nutný, skracovanie alebo formovanie potrebné. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, oblasť koreňov zamulčovať alebo zakryť čečinou. POZOR! Na začiatku pestovania pripevníme ku kmienku oporu, ponecháme ju tak dlho, pokiaľ rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň (môže trvať aj niekoľko rokov). Vhodná je širšia latka umiestnená ku kmienku z južnej strany, aby nedošlo k popraskaniu kmeňa vplyvom jarných nočných mrazíkov, v kontraste s prudkým slnečným svitom počas dňa.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené