Datľové hrozno Suvenir
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Datľové hrozno Suvenir

Vitis vinifera 'Suvenir' - Číslo tovaru 4415831
Obsah balenia:1 ks
Vynikajúci druh ovocia pre milovníkov exotických rastlín. Rodí v hojnom množstve až 20 cm dlhé a 14 cm široké strapce, tvorené až 3 cm dlhými, modročiernymi, šťavnatými, sladkými bobuľami, tvarom pripomínajúcimi datle. Neporovnateľná hroznová chuť! Bobule voľne visiace na strapcoch nevábia iba maškrtiť – potešia aj exotickým vzhľadom. Suvenir vás od polovice septembra obdarí bohatou úrodou. Veľmi odolná, zimovzdorná odroda.
16,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 150
Doba dozrievania september stred
STANOVISKO: Južná až juhovýchodná strana, pokiaľ možno chránené a teplé stanovisko PÔDA: Hlboká, vápenatá a priepustná PESTOVANIE: Vinič zasadíme do pôdy tak hlboko, aby štep zostal nad povrchom pôdy. Štep sa nachádza asi 5 cm pod rozvetvením. Korene rastliny by mali byť vzdialené asi 20 cm od steny výsadbovej jamy. Výhonky zastrihneme až na 3 púčiky. Behom leta z nich vyrastie viac výhonkov, tie budeme vyväzovať. HNOJENIE: Pri dobrej pôde len každé 2 roky organickým dlhodobo pôsobiacim hnojivom. PLODY: Modročierne, tvarom pripomínajúce datle, od polovice septembra. Hrozná nesie len na mladých jednoročných výhonkoch, ktoré vyrastajú z dvojročného dreva. REZ: V 1. roku nie je treba V 1. zimu (koniec decembra/začiatok januára) ostriháme výhonky asi 40 cm nad zemou. Ponecháme minimálne 3 očká na každom výhonku. V 2. roku vyženie hrozno zo všetkých očiek (výhonky vyväzujeme) V 2. zime zrežeme hlavný kmeň asi na 75 cm, výhonky skrátime asi o polovicu. PREZIMOVANIE: Korene a štep chrániť čečinou.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené