Mino marhuľa s voľným koreňom
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Mino marhuľa s voľným koreňom

Prunus arm. 'Mino' - Číslo tovaru 4481402
Obsah balenia:1 ks
Odroda je mimoriadne silná a odolná, aj v extrémnej zime až do -28° C. Odolná voči hubovým chorobám a šárke. Obrovské plody 85g dozrievajú koncom júla. Dužina je sladká, šťavnatá, aromatická, nie je múčnatá. Neskoro kvitne a preto prvé jarné mrazy neohrozujú úrodu. Stromy sú malého vzrastu a sú vhodné aj do menších záhrad. Vhodná aj na prípravu lekváru. Samoopelivá. Dodávame s voľným koreňom.
15,80 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Október stred - Apríl koniec

Už prijímame objednávky!

Doba výsadby Október stred - Apríl koniec
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Doba dozrievania jún začiatok
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: Slnečné, chránené proti vetru, teplé PÔDA: Humózna, priepustná, bohatá na živiny - marhule majú vysokú spotrebu živín. V období pred tvorbou plodov / 3 týždne / nesmie táto drevina, hoci len prechodne, vyschnúť. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studená pôda nie je vhodná VÝŠKA: cca. 3 -4 metre RAST: Pomerne silný, vzpriamený KVITNUTIE: Apríl - máj, biele až ružové kvety. Prvé kvety, eventuálne plody od druhého roku PLODY: Dozrieva od konca júla. Veľké, žltooranžové, na slnečnej strane červenej farby. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatická. Plody zostávajú pevné aj v plnej zrelosti. HNOJENIE: Na jar hnojivom na ovocné dreviny. REZ: Po zbere odstráňte choré a suché konáre. Spravidla rez nie je potrebný, ale skracovanie alebo formovanie je potrebné. PREZIMOVANIE: mrazuvzdorná, oblasť koreňov mulčovat alebo zakryť smrekovou čečinou. POZNÁMKA: na začiatku pestovania pripevníme ku kmienka oporný kôl, ponecháme ju tak dlho, kým rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň (môže trvať aj niekoľko rokov).
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené