Williamsova hruška s voľným koreňom
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Williamsova hruška s voľným koreňom

Pyrus communis - Číslo tovaru 4480626
Obsah balenia:1 ks
Obľúbená, úrodná odroda dozrievajúca koncom augusta. Jej veľké plody svojráznej chuti majú peknú žltú farbu, bielu, rozplývavú dužinu. Opeľujú ju: Clappova, Boscova fľaška.
13,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Október stred - Apríl koniec

Už prijímame objednávky!

Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby Október stred - Apríl koniec
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 400
Doba dozrievania august koniec
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: Chránené, slnečné, teplé. Chladné a vlhké počasie v týždňoch pred dozrievaním by mohlo negatívne ovplyvniť kvalitu plodov – lepšie je suchšie než vlhké stanovisko. Potrebuje opornú tyč. PÔDA: Hlboká, bohatá na živiny, humózna, nesmie obsahovať vápnik HNOJENIE: Oblasť pri koreňoch nenechávame zarásť trávou, pridáme kompost a mulčujeme – pôdu, ktorá je veľmi chudobná na živiny prihnojíme v máji/júni rohovou alebo kostnou múčkou. VÝŠKA: 3 – 3,5 m POTREBA MIESTA: asi 5 – 6 m RAST: slabý, tvorí pyramídovú korunu KVETY: Apríl/máj – potrebuje opeľovača, nie je samosprašná PLODY: August/september. Pri bohatej úrode prihnojíme koncom júna, inak zostanú plody malé. Skladovať sa dajú len na chránenom mieste do konca októbra. Vhodné na priamu konzumáciu, na mušty aj na zaváranie. OPEĽOVAĆE: Clappova, Boscova fľaška ,Nashi, Gellert, Conference, Clapp Liebling, Charneau REZ: Doporučujeme odborný rez PREZIMOVANIE: mrazuvzdorná
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené