Alex, čerešňa
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Alex, čerešňa

Prunus avium - Číslo tovaru 4482090
Obsah balenia:1 ks
Ako samosprašná odroda prináša mimoriadne bohatú, pravidelnú úrodu. Tmavobordové, stredne veľké, mierne chrumkavé, šťavnaté plody príjemnej chuti dozrievajú začiatkom júla. Malá kôstka. Alex sa hodí ako na priamu konzumáciu, tak i na zaváranie.
15,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Doba dozrievania júl začiatok
Výška dospelej rastliny 250-300 cm
STANOVISKO : Slnečné, chránené PÔDA: Priepustná, hlinitá, zabrániť premokreniu HNOJENIE: 1x na jar hnojivom na ovocné stromy VÝŠKA: Asi 3 - 4 m POTREBA MIESTA: okolo 4-6 metrov REZ: Najvhodnejší je odborný rez – doboručujeme knihu – rez ovocných stromov. Priebežné skracovanie hlavných výhonkov na cca. 2,5 m, kvôli zastaveniu rastu do výšky. KVETY: Prvé kvety v 2. – 3. roku po výsadbe samosprašná DOZRIEVANIE: začiatok júla PLODY: stredne veľké, tmavočervené, pevná dužina, vhodné na priamu konzumáciu aj na zaváranie. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorný, oblasť okolo stromu mulčovať POZNÁMKA: Ku stromu pridáme oporný kôl, ktorý ponecháme tak dlho, pokiaľ rastlina navytvorí silný kmeň, to môže trvať aj niekoľko rokov.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené