Pruhovaná hruška s voľným koreňom
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Pruhovaná hruška s voľným koreňom

Pyrus communis - Číslo tovaru 4480911
Obsah balenia:1 ks
Táto švajčiarska pruhovaná hruška má veľmi dekoratívne plody, ktoré sú zdobené žltými, zelenými a červenými prúžkami. Hrušky sú šťavnaté, a sladučké. Dozrieva koncom septembra. Proti chorobám dobre odoláva. Opeľovače: hruška Williamsova, Clappova.
15,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Doba dozrievania september koniec
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté, orientované na juh alebo juhozápad. Nevysádzať pred bielu stenu domu reflektujúce slnečné lúče by mohli viesť k spáleniu rastliny. Pozor na hrdzu hruškovú! Hrdza hrušková je významnou chorobou hrušiek a borievok v tých lokalitách, kde sú obaja hostitelia od seba v blízkosti do 150 až 200 metrov. PÔDA: Bežná záhradná pôda s malým podielom rašeliny, nie príliš vlhká. HNOJENIE: Na jar hnojivom na ovocné stromy VÝSADBA: Vyhĺbiť výsadbovú jamu s rozmermi minimálne 50 cm. Vysypať zmesou pôdy a hnojiva. PLODY: Pruhované, žltozelenej farby. Dekorativna. Dužina je maslovitá, sladká, šťavnatá. Vhodné pre priamu konzumáciu. KVETY: Apríl / máj. Hruška vyžaduje opeľovača (napr. Williamsova, Clappova). Prvé kvety a tvorba prvých plodov začína približne od 3. roku pestovania. DOZRIEVANIE: Približne od polovice septembra (podľa podmienok). REZ: Vyžaduje odborný rez. Staršie a dlhšie výhonky zrežeme keď už vo výhonkoch nie je skoro žiadna miazga (november alebo február). V deň rezu by vonkajšia teplota nemala klesnúť pod 5 °C. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, oblasť nad koreňmi chrániť zakrytím lístím alebo mulčom.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené