Citrónovník trojlistý
Citrónovník trojlistý
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Citrónovník trojlistý

Poncirus trifoliata, Citrus triptera - Číslo tovaru 4435105
Obsah balenia:1 ks
Citrónovník trojlistý je mrazuvzdorný, preto ho môžeme vysádzať do záhrady aj v našich klimatických podmienkach. Staršie exempláre odolávajú až -20 °C stupňov. Konáriky má husto zarastené tŕňmi, preto z nich môžeme vytvoriť neprechodný živý plot. Zelený vzhľad rastliny aj v zime okrášľuje záhradu. Rastlina kvitne v apríli až máji veľkými, bielymi, voňavými kvetmi. Plody sú spočiatku zelené, po dozretí žlté. Z horkastých plodov sa pripravuje lekvár. Plody šíria vôňu niekoľko týždňov a využívajú sa na dekoráciu. Mladé rastliny treba na zimu dostatočne chrániť.
23,30 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia apríl, máj
Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Doba dozrievania september koniec
Voňavé áno
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200 cm
STANOVISKO: Slnečné PÔDA: Kyslá až neutrálna a mierne zásaditá – treba sa vyvarovať pôdy s pH nad 7 HNOJENIE: Každých 14 dní hnojivom na citrusy ZÁLIEVKA: Podľa potreby a poveternostných podmienok VÝŚKA: môže dorásť až do 3 metrov POTREBA MIESTA: Asi 1 m RAST: Vzpriamený ker s tŕňmi LISTY: začínajú rašiť po odkvitnutí KVETY: Biele KVITNUTIE: Apríl/máj PLODY: Na prelome septembra/októbra dozrievajú 2 – 5 cm veľké, žlto-oranžové plody, mierne chlpaté a veľmi horké. PREZIMOVANIE: Zimovzdorný, staršie rastliny odolávajú teplotám – 20 °C. Mladé rastliny treba na zimu dostatočne chrániť. Mladé výhonky môžu premrznúť, ale na jar vyrašia nové.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené