Éva hrozno
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Éva hrozno

Vitis vinifera 'Éva' - Číslo tovaru 4415403
Obsah balenia:1 ks
Úrodné stolové hrozno dozrievajúce od polovice augusta. Široké strapce, veľké, oválne bobule s tenkou šupkou. Chrumkavá, chutná dužina s nenápadnými semienkami. Sorta nenáchylná na hnilobu.
13,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Doba dozrievania september začiatok
STANOVISKO: Južná-juhozápadná strana, pokiaľ možno chránená a teplá PÔDA: Hlboká, obsahujúca vápnik a priepustná VÝSADBOVÁ VZDIALENOŤ: Od rastliny k rastline 1,5 m. Pri pestovaní skracujeme výhonky na 3 púčiky, v priebehu leta z nich vznikajú ďalšie výhonky, tie vyväzujeme. Tvoria sa postranné výhonky, tieto výhonky sú plodiace – plody ( hrozná) tvoria sa iba na týchto mladých výhonkoch, ktoré rastú z dvojročného dreva. PESTOVANIE: Rastliny sadíme šikmo k stene do výsadbovej jamy. Korene by sa mali nachádzať zhruba 20 cm od steny alebo pergoly. HNOJENIE: Pri dobrej pôde každé 2 roky organickým viaczložkovým hnojivom. ZBER: august/september REZ: v 1. roku sa nemusí strihať v 1. zime (koniec decembra/začiatok januára) skrátime výhonky tak, aby na každom výhonku zostali aspoň 3 očká. v. 2. roku vyráža hrozno zo všetkách očiek, výhonky v júli vyväzujeme k opore v 2. zime skrátime hlavný kmeň asi na 75 cm a výhonky zhruba na polovicu. PREZIMOVANIE: Chrániť miesto štepenia a korene.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené