Dublue super čučoriedka
Dublue super čučoriedka
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Dublue super čučoriedka

Vaccinium corymbosum 'Hortblue Petite' - Číslo tovaru 4414841
Obsah balenia:1 ks
Exkluzívna ponuka od Sieberz! Dvakrát rodiaca čučoriedka, ktorá rodí a kvitne v rovnakej dobe. Konečne už celé leto môžeme oberať chutné a mimoriadne zdravé plody. Prvý zber je od júna do augusta a potom od septembra až do príchodu prvých mrazov. Husté a kompaktné kríky môžeme zasadiť aj do črepníka. V porovnaní s inými odrodami táto čučoriedka má vyšší obsah antioxidantov. Má svetlo zelené, žiarivé listy. Je vysoko úrodná a má veľké, sladké plody. Obľubuje kyslú pôdu. Viacročné rastliny dodávame v kontajneroch.
14,10 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Doba dozrievania jún začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 100 cm
Stanovisko: Slnečné a chránené Pôda: Humózna, mierne vlhká, priepustná a predovšetkým kyslá – táto odroda neznáša vápenatú pôdu, optimálna hodnota pH 4 – 4,5, pôdu môžete obohatiť rašelinou, zalievať vodou bez vápna (dažďovou vodou). Ak nemáte k dispozícii dažďovú vodu, môžete vhodiť do vody na zalievanie sáčok rašelinovej drte a nechať cez noc ustáť. Doporučujeme pôdu 2 – 3x do roka obohatiť rašelinou. Vhodné je aj mulčovanie (mulčovacou kôrou, popr. posekanou trávou), aby ste znížili obsah vápnika v pôde a udržiavali v nej vlhkosť. Hnojenie: 2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhonky a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom (napr. hnojivom na čučoriedky), môžete použiť aj hnojivo pre rododendrony a azalky. Výška: Asi 1 m Potreba miesta: Asi 1m Rast: Kompaktný, hustý Kvety a plody: Biele, jún – august do prvých mrazov. Prvé kvety a plody od 2. až 3. roku po výsadbe. Plody sú veľké a sladké. Doba dozrievania: Od polovice júla Rez: Staré výhonky občas na jeseň pri zemi odstrániť a drevo, ktoré ja staršie ako 4 roky, vyrezať – odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú, dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkoch vždy ponechať 8 – 10 silných hlavných výhonkov. Prezimovanie: Zimovzdorná, mulčovať.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené