Jabloň Braeburn
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Jabloň Braeburn

Malus domestica - Číslo tovaru 4480314
Obsah balenia:1 ks
Zimná odroda jablone je odolná mrazu aj chorobám. Farba plodov je červená, na slnečnej strane pruhovaná. Strom je menšieho rastu, dá sa ľahko oberať. Múčnatkou a chrastavitosťou je napadnutá zriedka. Dužina je pevná, s príjemnou harmonickou sladko-kyslou chuťou. Dá sa zberať od druhej polovice októbra, dlhá doba skladovania. Vhodnými opeľovače sú napr. Idared, Gala, Golden Delicious, Granny Smith.
9,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Október stred - Apríl koniec

Už prijímame objednávky!

Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby Október stred - Apríl koniec
Výsadbová vzdialenosť (cm) 400
Doba dozrievania október stred
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: slnečné až polotienisté, chránené. PÔDA: Hlinitá, výživná, humózna, priepustná záhradná zemina. HNOJENIE: Pri výsadbe hnojíme stromy fosforečným hnojivom alebo kompostom, maštaľným hnojom alebo rohovou múčkou. Na jar potom hnojivom na ovocné stromy. POTREBA MIESTA: 3 - 5 m VÝSADBA: štep musí byť minimálne na výšku dlane nad zemou. VÝŠKA: cca 3 m. PLODY: Sú veľké, pretiahnutého kužeľovitého tvaru s tenkou červenou šupkou. Dužina je chutná a aromatická svetlo žltej farby. Zber približne v polovici októbra. Prvé kvety a tvorba plodov je možná od 2. - 3. roku pestovania. Opeľovač: Vhodným opeľovačom je ktorákoľvek iná klasická odroda jablone. Prvý zber je spravidla od 2- 3 roka. REZ: Pri jarnej výsadbe zrežeme. Pri jesennej výsadbe nerežeme až na jar. Od januára do marca prevedieme tzv. výchovný rez, ten každoročne opakujeme po dobu 5 rokov.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené