Palatina hrozno
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Palatina hrozno

Vitis vinifera 'Palatina' - Číslo tovaru 4415449
Obsah balenia:1 ks
Dozrieva koncom augusta až začiatkom septembra. Zlatožlté, stredne veľké až veľké bobule charakterizuje pevná šupka a chrumkavá dužina príjemnej muškátovej chuti. Stredná až vysoká odolnosť voči plesni a múčnatke. Stredne silný rast.
13,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Doba dozrievania august koniec
STANOVISKO: Južná-juhozápadná strana, pokiaľ možno chránené a teplé PÔDA: Hlboká, obsahujúca vápnik a priepustná VÝSADBOVÁ VZDIALENSŤ: Od rastliny k rastline 1,5 m. Pri pestovaní skracujeme výhonky na 3 púčiky, v priebehu leta z nich vznikajú ďalšie výhonky, tie vyväzujeme. Tvoria sa postranné výhonky, tieto výhonky sú plodiace – plody (hrozná) sa tvoria iba na týchto mladých výhonkoch, ktoré rastú z dvojročného dreva. PESTOVANIE: Rastliny sadíme šikmo do výsadbovej jamy. Korene by sa mali nachádzať zhruba 20 cm od steny alebo pergoly. HNOJENIE: Pri dobrej pôde každé 2 roky organickým viaczložkovým hnojivom. ZBER: august/september REZ: v 1. roku sa nemusí strihať v 1. zime (koniec decembra/začiatok januára) skrátime výhonky tak, aby na každom výhonku zostali aspoň 3 očká. v. 2. roku vyráža hrozno zo všetkách očiek, výhonky v júli vyväzujeme k opore v 2. zime skrátime hlavný kmeň asi na 75 cm a výhonky zhruba na polovicu. PREZIMOVANIE: Chrániť miesto štepenia a korene zakryť čečinou.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené