Červená ríbezľa Rovada, kmeňový

Môže sa objednať

Šťavnatá strapcová ríbezľa s harmonickou chuťou. Možnosť mimoriadne bohatej úrody. Dĺžka strapcov môže dosiahnuť až 15 cm. Dozrieva v druhej polovici júna. Je samosprašná.

Číslo tovaru: 41165

Latinský názov: Ribes rubrum Rovada

Obsah balenia: 1 ks

16,70 € / balenie

  • Slnečné
  • 75-100
  • 150
Stanovisko:
Svetlé, ak je to možné, aby rastlina nebola vystavená prudkému žiareniu.

Pôda:
Hlboká, stredne ťažká, bohatá na živiny. Korene ležia plytko pod povrchom pôdy (korene rastú plytko do šírky), v ľahkej pôde treba rastlinu dôkladne zalievať.

Hnojenie:
Po zbere prihnojiť špeciálnym hnojivom na bobuľoviny, tak podporíte tvorbu kvetov v nasledujúcom roku, ďalšie hnojenie znova na jar.

Priestor:
Asi 50 – 80 cm, pri pestovaní v nádobe dbať na to, aby nádoba bola aspoň 50 cm široká a hlboká

Plody:
Koniec júla až začiatok augusta.

Rez:
Pravidelný rez – bočné výhonky skrátiť na 30 – 40 cm. Pri silnej tvorbe bočných konárov je vhodnejšie odstrániť celé výhonky, aby rastlina mala dostatok svetla a vytvárala ovocie.

Jeseň:
Mulčujte rastlinu: Použite kompost alebo posekanú trávu a vytvorte z nich vrstvu okolo koreňov ríbezle. Behom rozkladu dodáva táto vrstva rastline veľa potrebných živín. Zároveň tak v zime chráníte rastlinu pred vyschnutím.

Prezimovanie:
V prvých 2-3 rokoch pestovania doporučujeme rastlinu chrániť pred zimou vrstvou lístia alebo čečinou, neskoršie nie je táto ochrana potrebná.

Doporučujeme k tomu