Zelenožltý stĺp. egreš Mucurines
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Zelenožltý stĺp. egreš Mucurines

Ribes uva-crispa 'Mucurines' - Číslo tovaru 4413432
Obsah balenia:1 ks
Šťavnatý, úrodný, ľahko sa oberá – nepoškrabete sa pri zbere! Táto odroda so silným rastom rodí veľké bobule s vyváženou sladkokyslou chuťou. Plody neopadávajú ani pri plnej zrelosti. Dozrieva začiatkom júla. Samosprašná odroda. Silná kontajnerovaná rastlina.
35,40 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 60
Výška dospelej rastliny 180 cm
STANOVISKO: Svetlé, ak je to možné nie na priamom slnku (polotienisté stanovisko) PÔDA: Hlboká, stredne ťažká, bohatá na živiny – korene ležia tesne pod povrchom pôdy (plytké korene), v ľahkých pôdach dostatočne zavlažujte. POTREBA MIESTA: asi 0,5 až 0,8 m, pri pestovaní v nádobe by mala byť nádoba minimálne 50 cm široká a hlboká HNOJENIE: Po zbere špeciálnym hnojivom na bobuľoviny, aby ste napomohli tvorbe kvetov na nasledujúci rok – na jar prihnojte ešte raz a mulčujte (lístím, posekanou trávou) REZ: Musí sa pravidelne presvetlovať – bočné výhonky zdola skrátiť na cca. 30 – 40 cm, smerom nahor kratšie, aby zostala zachovaná pyramídová forma – pokiaľ sú bočné konáre príliš husté, odstráňte celé konáre, aby ste zaistili dobré presvetlenie a dobrý zber. Výšku opory si môžete určiť sami tým, že hlavný kmienok budete viesť ďalej po bambusovej tyči, alebo tým, že odstrihnete v požadovanej výške špičku egreša. DOZRIEVANIE: Začiatok / polovica júla PLODY: Veľké, svetlo-zelenožlté, sladké, šťavnaté, s pevnou a jemne chlpatou šupkou, má mierne kyslú chuť. PREZIMOVANIE: V prvých 2 až 3 rokoch sa odporúča ochrana proti zime v podobe lístia alebo jedľovej čečiny, v neskorších rokoch už nie je potrebná – ak pestujete v nádobe, obaľte nádobu lepenkou, novinovým papierom a pod.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené