Popínavé jahody Hummi (3)
Popínavé jahody Hummi (3)
Popínavé jahody Hummi (3)
Popínavé jahody Hummi (3)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Popínavé jahody Hummi (3)

Fragaria x ananassa 'Hummi' - Číslo tovaru 4441642
Obsah balenia:3 ks
Táto veľmi úrodná odroda prináša svoje stredne veľké plody priebežne od začiatku júna až do prvých mrazov. Vytvára dlhé úponky, ktoré tiež kvitnú a rodia. Úponky sa môžu pripevniť k stĺpu alebo sa pri pestovaní v špeciálnych valcoch môžu nechať vysieť. K správnej tvorbe úponiek potrebuje výdatnú živinu a veľa vody.
9,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 40
Doba dozrievania jún začiatok
V kontajneri áno
STANOVISKO: Slnečné PÔDA: humózna a priepustná s podielom rašeliny. VÝSADBOVÁ VZDIALENOSŤ: Medzi rastlinami: 40 cm – pred vysadením postaviť do vody – koreňová čast musí byť maximálne premočená. HNOJENIE: Po asi štyroch až piatich týždňoch hnojivom určeným na jahody. Od kvitnutia do prvej tvorby výhonkov raz týždenne tekutým hnojivom, lebo rastlina má v túto dobu veľkú spotrebu živín. VÝSADBA: Podľa poveternostných situácií, sa od júna na jednoročnom výhonku vytvárajú kvety a pozdejšie plody. Potom vzniká nový výhonok (už existujúce sa predlžujú), na koncoch sa opäť tvoria kvety a plody. Prvé kvety sa na materskej rastline odstránia, aby sa mohly tvoriť výhonky. Ďalšie kvety už môžete ponechať, pretože z nich sa už môžu tvoriť plody. Tvorba plodov je až do prvých mrazov. Po zbere výhonky odstrihnúť a ponechať len materskú rastlinu, ktorá na jar opäť vyženie. Po troch rokoch sa pôda unaví a rastliny na výhonkoch sa môžu použiť k rozmnožovaniu. PREZIMOVANIE: Rastlinu pri zemi zakryť lístím alebo slamou, tak udržíte pôdu vlhkú. V zime dbajte na to, aby rastliny v nádobách alebo v miskách úplne nevyschli! Pri extrémne suchom počasí je možné rastlinu trochu zaliať.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené