Kuresia marhuľa v kontajneri
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Kuresia marhuľa v kontajneri

Prunus armeniaca Kuresia - Číslo tovaru 4425955
Obsah balenia:1 ks
Rezistentná odroda! Je odolná voči jednej z najobávanejších chorôb marhule-šarke. Jej chutné plody peknej farby dozrievajú koncom júla. Je vhodná na priamu konzumáciu i na zaváranie. Samosprašná. Dodávame kontajnerované rastliny.
41,25 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Február koniec - November koniec

Už prijímame objednávky!

Doba kvitnutia marec, apríl, máj, jún, júl, august
Stanovisko slnečné
Doba výsadby Február koniec - November koniec
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 300
Doba dozrievania júl koniec
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300 cm
STANOVISKO: Slnečné, chránené proti vetru, teplé, neskoré mrazy by mohli poškodiť kvety PÔDA: Humózna, priepustná, s obsahom ílu a bohatá na živiny – marhule majú vysokú potrebu živín. V období pred tvorbou plodov /3 týždne/ nesmie byť tento strom, ani dočasne vyschnutý. Nedostatok vody by mal za následok malé alebo nezrelé plody. Pri veľkých horúčavách rastlinu chránime mulčovacou vrstvou pred vyschnutím a udržujeme tak pôdu vlhkú. Mokrá a studné pôda nie je vhodná. VÝŠKA: zhruba 2 až 2,5 m POTREBA MIESTA: 3 - 4 m RAST: Kompaktný KVETY: Marec Prvé kvety a plody od druhého roku pestovania PLODY: Júl – začiatok augusta. Plody sú pevné, stredne veľké, oranžovej farby, červené na strane obrátenej k slnku. Kôstka sa ľahko oddeľuje. HNOJENIE: Na konci jesene hnojíme zmesou kompostu, hnoja alebo rohovej múčky. V júni, behom tvorby plodov prihnojíme krátkodobým hnojivom. Vyžaduje pravidelnú dostatočnú zálievku. REZ: Po zbere odstráňte choré a mŕtve drevo. Skarcovací a formovací rez je potrebný. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná. Oblasť koreňov mulčovať alebo zakryť smrekovou čečinou. POZNÁMKA: na začiatku pestovania pripevníme ku kmienku oporu, ponecháme tak dlho, pokiaľ rastlina nevytvorí dostatočne silný kmeň, to môže trvať aj niekoľko rokov.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené