Stĺp.červená ríbezľa Rovada
Stĺp.červená ríbezľa Rovada
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Stĺp.červená ríbezľa Rovada

Ribes rubrum 'Rovada' - Číslo tovaru 4413860
Obsah balenia:1 ks
Šťavnatá strapcová ríbezľa s harmonickou chuťou. Možnosť mimoriadne bohatej úrody. Dĺžka strapcov môže dosiahnuť až 15 cm. Dozrieva v druhej polovici júna. Je samosprašná. Dodávame silné rastliny v kontajneroch.
16,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 50 - 80
Doba dozrievania júl začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 150-200 cm
STANOVISKO: Svetlé, ale aby rastlina nebola vystavená priamemu slnečnému žiareniu PÔDA: Hlboká, stredne ťažká, bohatá na živiny. Korene rastlín ležia plytko pod povrchom pôdy (korene rastú plytko do šírky), v ľahkej pôde treba rastlinu dôkladne zalievať a dbať na to, aby voda bola sprístupnená ku koreňom. HNOJENIE: Po zbere, prihnojíme špeciálnym hnojivom určeným na bobuľoviny – čím podporíte tvorbu kvetov v budúcom roku. Ďalšie hnojenie znova na jar. VÝŠKA: Asi 2,3m – 2,5 m POTREBA MIESTA: Asi 0,50 – 0,80 m, pri pestovaní v nádobe dbať na to, aby nádoba bola aspoň 50 cm široká a hlboká PLODY: Konec července až začátek srpna REZ: Rastlinu treba pravideľne presvetlovať – bočné výhonky skrátiť na 30-40 cm. Pri silnej tvorbe bočných výhonkov, konár je vhodnejšie odstrániť celý, aby rastlina mala dostatok svetla a vytvárala dostatok ovocia. Výšku môžete určiť sami, terminál rastliny pripevnený k opore necháte rásť vzpriamene do výšky, alebo vrchol rastliny skrátite na vami požadovanú výšku. JESEŇ: Mulčujeme rastlinu: kompost alebo posekaná tráva, vytvoríte z nich vrstvu okolo koreňov ríbezle. Behom rozkladu dodáva táto vrstva rastline veľa potrebných živín. Zároveň tak v zime chránite rastlinu pred vyschnutím. PREZIMOVANIE: V prvých 2-3 rokoch pestovania odporúčame rastlinu chrániť pred zimou vrstvou lístia alebo čečiny, neskôr nie je táto ochrana nutná. Pri pestovaní v nádobe sa odporúča nádobu v zime obaliť tkaninou, polystyrénom, novinami atď.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené