Stĺpovitá hruška Decora v kontajneri
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Stĺpovitá hruška Decora v kontajneri

Pyrus comm. 'Decora' - Číslo tovaru 4426339
Obsah balenia:1 ks
Neskorá, mimoriadne veľké, červenkasté plody kužeľovitého tvaru. Príjemne sladké, osviežujúce ovocie môžete skladovať až do polovice decembra. Dozrieva na prelome septembra a októbra. Opeľuje: Boscova fľaška, Williamsova. Štepy dodávame v kontajneroch.
40,40 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 60
Doba dozrievania september koniec
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200-250 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté orientované na juh alebo juhozápad. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny. PÔDA: Normálna záhradná pôda alebo kvetinová zemina s malým podielom rašeliny, nie príliš vlhká. VÝSADBA: Pri pestovaní v nádobe – zmes: 1/3 záhradná zemina 1/3 rašelina alebo jednotná pôda 1/3 piesok naplniť do nádoby, ktorá musí byť aspoň 50 cm široká a hlboká. Pri pestovaní v záhrade vyhĺbiť jamu pre sadenie s rozmermi aspoň 40 – 50 cm. Vysypať zmes zeminy a hnojiva. Túto zmes pokryť asi 10 cm vrstvou jemnej zeminy, aby sa tak zabránilo priamemu kontaktu koreňov s hnojivom. KVETY: Polovica-koniec apríla. Hruška vyžaduje sprašné odrody (Boscova fľaška, Williamsova). Prvé kvety a tvorba prvých plodov začína od 3. alebo 4. roku. DOZRIEVANIE: Koniec septembra / začiatok októbra USKLADNENIE: Od polovice decembra REZ: V prípade tvorby bočných výhonkov treba pravidelne skracovať na tri očká. Tento rez by sa mal vykonať hneď po vytvorení bočných výhonkov. Staršie a dlhšie výhonky striháme až novembri alebo vo februári. V deň rezu by vonkajšia teplota nemala klesnúť pod 5 °C. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, zakryť lístím alebo mulčom. V prípade, že je strom pestovaný v nádobe, tak treba nádobu obaliť (napr. netkanou textíliou, jutou alebo novinovím papierom) a postaviť na podložku (prebytočná voda musí odtekať) a dať na chránené miesto a príležitostne zalievať.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené