Stĺpovitá slivka Fruca v kontajneri
Stĺpovitá slivka Fruca v kontajneri
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Stĺpovitá slivka Fruca v kontajneri

Prunus dom. 'Fruca' - Číslo tovaru 4426847
Obsah balenia:1 ks
Stredne neskorá odroda, dozrieva koncom augusta, 2 týždne pred Imperialom. Veľké plody. Žltá, štavnatá, aromatická dužina sa oddeľuje od kôstky. Skorá plodnosť po vysadení. Samosprašná odroda.
40,40 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 60
Doba dozrievania august stred
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200-250 cm
STANOVISKO: Slnečné, chránené, teplé PÔDA: Hlboko prekyprená a vlhká. Ak je pôda príliš suchá, drevina plody zhodí príliš skoro. HNOJENIE: V polovici marca a v júni prihnojiť. VÝŠKA: 2,5 m VÝSADBOVÁ VZDIALENOSŤ: 60 cm KVETY: Skoré, samosprašná DOZRIEVANIE: Na prelome augusta/septembra Plody treba okamžite zbierať, lebo slivka prezreté plody zhadzuje. PLODY: Táto slivka nepotrebuje opeľovača. Avšak pri zasadení viac druhou sliviek, môžete dosiahnúť vzájomným opelením vyššiu úrodu. REZ: Zastrihaním docielite skrátenie dreviny na požadovanú výšku. Príliš dlhé postranné výhonky sa skracujú na 3 – 4 očká – v júni. PREZIMOVANIE: Pokryť pôdu mulčovacou kôrou alebo lístím. V prípade ak je slivka pestovaná v nádobe, tak treba túto nádobu pri silných mrazoch podložiť a obaliť (napr. netkanou textíliou, jutou alebo novinovím papierom).
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené