Rododendron Alpská ruža
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Rododendron Alpská ruža

Rhododendron 'Praecox' - Číslo tovaru 3321079
Obsah balenia:1 ks
Skorá odroda rododendronu, kvitne od februára do apríla. Po celý rok má tmavo zelené listy. Vyžaduje kyslú pôdu. Dodávame vo veľkosti 30 – 40 cm.
26,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia február, marec, apríl, máj
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Farba ružová (pink)
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 150 cm
Vždyzelené áno
STANOVISKO: Slnečné až polotieň PÔDA: Kyslá – bez vápna, vylepšená rašelinou, pH 4,5 – 5,5. Sucho škodí. HNOJENIE: 1. Hnojenie marec/apríl špeciálnym hnojivom na rododendrony 2. Dávka po odkvitnutí po 15. júni už nehnojiť VÝŠKA: Až 1,5 metra POTREBA MIESTA: 80 cm RAST: plytké korene, rastúce do šírky KVETY: Marec, farba ružová, odkvitnuté okolíky vylamujeme – podporíme kvitnutie. LISTY: Malé, oválne, zelené REZ: Vo februári odstrániť výhonky poškodené mrazom, aj krížiace a dovnútra smerujúce výhonky. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorný, stálozelený – časť listov sa môže sfarbiť do červena. Pri koreňoch mulčovať lístím alebo trávou. Pri suchej zime mierne zalievať. Pri veľmi silných mrazoch, zakryť celú rastlinu, aby nezmrzli púčiky. POZOR: Rastlina je jedovatá!!!
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené