Granátovník
Granátovník
Granátovník
Granátovník
Granátovník
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Granátovník

Punica granatum - Číslo tovaru 6685777
Obsah balenia:1 ks
Pravá granátová Punica. Táto obľúbená kultúrna rastlina s pôvodom siahajúcim do dávnej minulosti je vyhľadávaná nielen kvôli svojmu peknému, šťavnatému plodu, ale i vďaka krásnemu kvetu. Granátovník je dekoratívnou rastlinou, nevyžaduje zložitú starostlivosť. Z červených kvetov kvitnúcich od mája do augusta sa od augusta vyvíjajú svetločervené plody. Granátovník uprednostňuje slnečné stanovisko. Granátovému jablku sa pripisujú aj liečivé účinky. Podľa odborníkov pôsobí priaznivo v prípade srdcových problémov a porúch krvného obehu, znižuje vysoký krvný tlak. Prezimovanie: na svetlom mieste s teplotou 5 až 10°C. Výška vyspelého stromu: asi 2 m. Dodávame silné, kontajnerované rastliny.
26,15 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia júl, august
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
Doba dozrievania august začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200 cm
STANOVISKO: Slnečné, teplé a chránené PÔDA: Priepustná pôda pre kvety alebo záhradná zemina ZÁLIEVKA: Podľa potreby a počasia HNOJENIE: Týždenne od marca do konca júna, hnojivom na ovocné stromy. Vždy pozorne prečítajte návod na použitie. RAST: Krovitý stromček, ktorý treba častejšie upraviť VÝŠKA: Môže dosahovať až 2 m LISTY: Kožovité listy, kopijovitý tvar KVETY: Červené (obojpohlavné), od mája do augusta. Prvé kvety a ovocie až po treťom alebo štvrtom roku pestovania PLODY: Vyvíjajú sa od augusta. Sú podobné jablku, spočiatku zelené, neskôr červené ZBER: September až december REZ: Pred zazimovaním zrezať tenké a staré výhonky, mladé a silné výhonky skrátiť na polovicu PREZIMOVANIE: Nie je zimovzdorný, listy opadajú. Zazimujeme v svetlej miestnosti, pri teplote 5-10°C. Plody postupne dozrievajú aj v čase prezimovania.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené