Tereza hrozno
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Tereza hrozno

Vitis vinifera 'Teréz' - Číslo tovaru 4415387
Obsah balenia:1 ks
Rezistentné stolové hrozno s obrovskými strapcami. Vďaka veľkosti strapcov a bobúľ mu veštia odborníci skvelú budúcnosť. Jeho výhodou z hľadiska pestovania je odolnosť voči mrazu a chorobám. Dozrieva v druhej polovici septembra.
12,10 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Doba dozrievania september koniec
STANOVISKO: Pokiaľ možno chránené, teplé, na zakrytie pergoly, stien atď… PÔDA: Hlboká, priepustná, vápenatá POTREBA MIESTA: asi 1 m VÝSADBA: Pri sadení skrátiť výhonky až na 3 púčiky, behom leta sa z toho vyvinú ďalšie výhonky, ktoré budeme vyväzovať. Vytvárajú sa bočné výhonky, ktoré rodia. Hrozná rodia len na týchto mladých výhonkoch, ktoré vyrastajú z dvojročného dreva. Rastliny vysadíme šikmo do výsadbovej jamy, korene by mali byť vzdialené asi 20 cm od opornej konštrukcii. HNOJENIE: Po roku môžeme zakaždým v apríli prihnojiť prírodným hnojivom ZBER: Koniec augusta až začiatok septembra REZ: V 1. roku sa nesmie strihať. V 1. zime (koniec decembra/začiatok januára) skrátime výhonky asi na 40 cm nad povrchom zeme tak, aby na každom výhonku zostali aspoň 3 očká. V 2. roku vyráža hrozno zo všetkách očiek, výhonky v júli vyväzujeme k opore. V 2. zime skrátime hlavný kmeň asi na 75 cm a výhonky zhruba na polovicu. PREZIMOVANIE: Prekypriť pôdu pred začiatkom zimy.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené