Dula Cydora v kontajneri
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Dula Cydora v kontajneri

Cydora robusta - Číslo tovaru 4432527
Obsah balenia:1 ks
Strom je vysoko úrodný, skoroplodný a má obrovské, žiarivo žlté ovocie. Rastie skôr do výšky. Zber je od začiatku októbra do konca mesiaca. Ovocie sú spracovateľné od októbra do novembra na rôzne spôsoby. Stromy dodávané v kontajneroch a v bezmrazovom počasí sa môžu kedykoľvek vysádzať, voľno korenné iba od konca októbra po príchod mrazov, resp. na jar po začiatok pučania. Samosprašné. Výška kmeňa: 30-40 cm.
39,70 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 350
Doba dozrievania október začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300-400 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté, teplé a svetlé. PÔDA: Priepustná, hlinitá, vlhká, mierne kyslá – má plytké korene ( korene ležia plytko pod povrchom pôdy – preto treba dávať pozor pri prácach v okolí rastliny, aby sme korene nepoškodili). HNOJENIE: Na jar 1x pri kvitnutí a dohnojiť 1x pri tvorbe plodov. Hnojivom na ovocné stromy – rastlina by nemala byť dlho bez zálievky. VÝŠKA: asi 3 metre ŠÍRKA: Je nutné počítať s asi 5 metrov priestoru. RAST: Polovzpriamený, bujný viac do šírky na krátkom kmeni KVETY: V máji – ružové a tmavoružové, nepotrebuje opeľovača, samosprašná. PLODY: Od 3. roku, čas dozrievania koniec októbra, plody sa môžu konzumovať len varené, je vhodné pre získanie šťavy alebo vynikajúce ako želé. Po zbere necháme plody 1-2 týždne odležať, rozvinie sa ich aróma – v prípade ak sú plody zmrznuté kvôli skorým nočným mrazom, necháme ich na strome rozmraziť, a potom plody spracujeme. REZ: Skrátime príliš dlhé ročné výhonky – vo februáry/marci keď nemrzne. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorná, ochrana nie je nutná, pokiaľ je dula pestovaná na chránenom stanovišti – pôdu u koreňoch mulčujeme – pomáha to udržať vlhkosť v pôde a svojím rozpadom dodáva do pôdy živiny. EXTRA TIP: nikdy neskladujeme spoločne s jablkami a hruškami – jablká aj hrušky prijmú arómu dule. POZOR: Na listoch aj na plodoch sa často objavuje biely povlak. To nie je škodca, choroba, ale typický znak pro túto odrodu.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené