Budleja Weyerova Sungold
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Budleja Weyerova Sungold

Buddleja x weyeriana Sungold - Číslo tovaru 3318804
Obsah balenia:1 ks
Zasaďte si túto novú, očarujúcu budleju do svojej záhrady! Výnimočná odroda so žltými kvetmi, nazýva sa aj motýli ker. Od leta do jesene ju zdobia nápadné, voňavé kvety usporiadané v hustých latách, ktoré lákajú hmyz, hlavne včely a motýle. Vytvára teplú a slnečnú atmosféru vo vašej záhrade. Je to nenáročná rastlina. Vysádzajte na slnečné stanovište do výživnej, priepustnej pôdy. Ide o vzpriamený, hustý ker, ktorý sa veľmi dobre regeneruje. Mrazuvzdorná do -25 stupňov, mladé rastliny odporúčame chrániť zakrytím. Dorastá do výšky 2-3 metra a zhruba rovnakej šírky.
22,30 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia júl, august, september
Voňavé áno
Výška dospelej rastliny 200-300 cm
STANOVISKO: Slnečné, teplé, chránené PÔDA: Výživná, priepustná, dobre odvodnená. V prípade mokrého stanoviska, hrozí cez zimu riziko zhnitia koreňov. HNOJENIE: 1x na jar hnojivom na okrasné dreviny VÝŠKA: 2 -3 metre POTREBA MIESTA: 2 -3 metre RAST: Krovitý LISTY: Opadavé, kopijovité s výraznou špičkou, sýto zelené a mierne plstnaté. KVETY: Žlté, usporiadané v okrúhlych súkvetiach na koncoch výhonov. KVITNUTIE: Júl – september. REZ: Pre hustý rast a pekný tvar, krík na jar zrežte, ponechajte zhruba 30 cm z minuloročných vetiev. Rez robte v čase, keď sa začína nahodiť púčiky. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorná do -25 stupňov. Mladé rastliny odporúčame zakryť čečinou.
Naposledy zobrazené