Cyprus vždyzelený
Cyprus vždyzelený
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Cyprus vždyzelený

Cupressus sempervirens 'Pyramidalis' - Číslo tovaru 3343572
Obsah balenia:1 ks
Večne zelená, charakteristická stredomorská rastlina pripomínajúca prostredie Itálie. Vďaka typickému stĺpovitému rastu je známou a obľúbenou okrasnou rastlinou aj za hranicami. Cez leto šíri príjemnú živicovú vôňu. Má jemne rozvetvené ihličnaté lístie. Je silná, odolná, ľahko sa ošetruje. Nemôže chýbať zo žiadnej záhrady s mediteránnym nádychom! Veľkosť pri dodaní: 40 – 60 cm. Silné, kontajnerované rastliny.
25,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300-500 cm
Vždyzelené áno
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté PÔDA: Priepustná, kyprá pôda HNOJENIE: Špeciálne hnojivo pre konifery. Dôležité! Prvý krát hnojíme, až keď cyprus povyrastie. VÝŠKA: 2 – 3 m LÍSTIE/IHLIČIE: Jemné a husto rozvetvené. Môže mať sivý nádych. KVETY: Možné kvitnutie, ale až po niekoľkých rokoch. REZ: Pravidelne tvarovať v marci, dosiahneme tak štíhleho a kompaktného rastu. PREZIMOVANIE: Zimovzdorný. Dôležitá je dostatočne vlhká pôda. Povrch pôdy mulčujeme lístím. EXTRA-TIP: Pri dlhotvajúcich mrazoch môže dôjsť k poškodeniu ihličia, ale na jar rýchlo dorastie.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené