Levanduľa fialovomodrá (3)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Levanduľa fialovomodrá (3)

Lavandula angustifolia - Číslo tovaru 1124161
Obsah balenia:3 ks
Bujne rastúca záhonová rastlina, ktorá má viac užitočných vlastností. Vysadená medzi ruže odpudzuje listové vošky. Cenná liečivá a okrasná rastlina. Jej vysušené voňavé kvety sú vhodné na prípravu čaju s upokojujúcim účinkom. Ako osviežovač v skrini odpudzuje mole.
9,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia jún, júl, august, september
Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 30
Rezané kvety áno
Voňavé áno
Farba modrá (fialová)
Výška dospelej rastliny 40 cm
STANOVISKO: Slnečné a teplé PÔDA: Ľahká, suchá, vápenatá HNOJENIE: cca každé 2 roky, hnojivom obsahujícim horčík VÝŠKA: cca 40 cm VÝSADBOVÁ VZDIALENOSŤ: asi 30 cm, na pokrytie pôdy: 9 rastlín na 1m2 KVITNUTIE: júl – september REZ: Marec/apríl, výhonky skrátime o niekoľko cm SEPTEMBER: po odkvitnutí odstránime odkvitnuté výhonky PREZIMOVANIE: rastlina je mrazuvzdorná, existujúce kvetné výhonky môžeme ponechať. POUŽITIE: Kvetné výhonky odstrihneme okamžite po rozkvitnutí, usušíme – vydrobíme z kvetu semienka a suché kvety môžeme použiť do skríň ako odpudzovač molí alebo k príprave čaju.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené