Muchovník Saskatoon, kmeňový
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Muchovník Saskatoon, kmeňový

Amelanchier alnifolia - Číslo tovaru 4435301
Obsah balenia:1 ks
Saskatoon je pôvodný kanadský druh muchovníka jelšolistého, ktorý sa pestuje pre svoje jedlé, chutné a zdravé plody. Plody sú bohaté na vitamíny, vlákniny a antioxidanty. Malé bobule vplývajú ako ozajstný zázrak na organizmus. Ideálne na prípravu džemu, nápojov a tiež na prípravu ovocných tort a koláčov. Sladké plody sú ľahko konzumovateľné. Skrášľuje bielymi kvetmi a žlto červenými jesennými farbami. Kvitne od mája do júna. Vyžaduje mierne kyslú a vlhkú pôdu, slnečné stanovište. Dozrieva od konca júna do júla.
54,30 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia máj, jún
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 150
Doba dozrievania jún začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200-300 cm
Stanovisko: Slnečné až polotienisté. Pôda: Darí sa mu v každej záhradnej pôde, je vďačný za kyprú humóznu pôdu. Hnojenie: Všeobecne nie je potrebné. Výška: 3 m aj viac. Šírka : cca 1- 2 m. Listy: zelené, na jeseň sa sfarbí do oranžovej až červenej. Opešovač: Nie je potrebné, je samoopelivá. Kvety: biele. Doba kvitnutia: apríl / máj od druhého alebo tretieho roku pestovania. Plody: 12 až 15 mm veľké, oranžovo červenej až tmavo fialovej farby, čerešňovomandlová aróma. Dozrievanie plodov: od konca júna do augusta. Využitie: Čerstvo natrhané ideálna pochúťka. Vhodná do koláčov aj ako sladký dezert, šťavy, muštu, vína, ako kompót v marináde alebo dresingu. Rez: Tzv. divoké výhonky môžete čas od času odstrániť. Na jar - v závislosti na potrebe - možné trochu presvetliť. Prezimovanie: Odolný proti mrazu, pôdu môžete pokryť lístím, mulčovať.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené