Citrónovník Sorrento
Citrónovník Sorrento
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Citrónovník Sorrento

Citrus limon - Číslo tovaru 6630470
Obsah balenia:1 ks
Šľachtený citrónovník, ktorý môže potešiť aj vás voňavými kvetmi a jedlými plodmi. Uprednostňuje chránené, slnečné stanovisko. Výsadba do kyslej, rašelinovej pôdy. Vyžaduje pravidelnú zálievku a prihnojovanie! Prezimovanie: na svetlom mieste s teplotou 5 až 10 °C. Veľkosť pri dodaní: 80 - 100 cm.
38,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200-250 cm
STANOVISKO: Slnečné a chránené PÔDA: Mierne kyslá (hodnota pH od 5,5 do 6) HNOJENIE: Od mája do augusta 1x za 14 dní hnojivom Duostar Sprint alebo hnojivom na citrusy ZÁLIEVKA: Dodržiavať rovnomernú zálievku nevápenatou vodou, najlepšie dažďovou vodou, neznáša mokré korene, nesmie zostávať voda v miske pod kvetináčom. Je prospešné rosiť rozprašovačom. LISTY: Žlté listy sú znakom nedostatku železa (chloróza), treba začať citrusovník hnojiť vhodným prípravkom. Listy môžu v zime čiastone opadať. KVETY: Biele, môže aj po celý rok OVOCIE: Vývoj plodov trvá veľmi dlho, takže ovocie môže dozrievať až 13 mesiacov. Súčastne prebiehajú 3 fázy dozrievania: púčiky, kvety a ovocie. REZ: Všeobecne nie je potrebné – podľa potreby je však môžné skrátiť (zrezať na správny rozmer) – nové kvety sa začnú tvoriť až v nasledujúcom roku. PREZIMOVANIE: Nie je zimovzdorný. V zime rastlina potrebuje svetlé, ale chladné miesto (ináč reaguje zhadzovaním listov). Teplota v tejto miestnosti by mala byť okolo +5°C, maximálne +10°C. POZOR: Bohužiaľ, často sa na ňom vyskytujú vošky, preto zvlášť v zime treba kontrolovať spodnú stranu listov. EXTRA – TIP: Ak nemáte k dispozícii dažďovú vodu, môže sa do zálievkovej vody (vody z vodovodu) pridať pre jej zmäkčenie pár kvapiek octu.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené