Pieris japonský
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Pieris japonský

Pieris japonica - Číslo tovaru 3346739
Obsah balenia:1 ks
Purpurovo červené kvety v strapcoch zdobia rastlinu už v marci. Príjemne vonia. Listy sú podlhovasté, špicaté, lesklé, majú sviežu zelenú farbu a neopadávajú. Rast je stredne silný, kerovitý a pomerne kompaktný. Rastlina dorastá do výšky okolo 1 metra. Rez nie je potrebný, prípadné tvarovanie možno vykonať po odkvitnutí. Už na jeseň sa na vetvách tvoria kvetné puky. Jedná sa o vresoviskové rastlinu. Vyžaduje priepustnú, ľahkú, kyslú zeminu. Na zimu odporúčame chrániť zakrytím.
10,95 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Marec začiatok - November koniec

Už prijímame objednávky!

Doba kvitnutia marec, apríl
Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby Marec začiatok - November koniec
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Farba ružová (pink)
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 100 cm
Vždyzelené áno
STANOVISKO: slnečné až polotienisté. PÔDA: Priepustná, ľahká, kyslé pH (prídavok rašeliny). HNOJENIE: nie je nutné, na jar môžete prihnojiť hnojivom na azalky alebo rododendrony pre obnovenie pH pôdy. VÝŠKA: cca. 100 cm RAST: Stredne silný, kompaktný, krovitý. Rastlina je tiež vhodná pre pestovanie v nádobe. LISTY: Podlhovasté, špicaté, lesklé. Majú sviežu zelenú farbu a neopadávajú. KVETY: marec-apríl, nápadné, purpurovočervené zvončekovité kvietky, usporiadané v strapcoch. REZ: Nie je potreba. Prípadné tvarovanie vykonávajte po odkvitnutí (apríl). PREZIMOVANIE: Predpokladaná mrazuvzdornosť -20 ° C. Mladé rastliny odporúčame zakryť čečinou.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené