Magnólia Genie
Magnólia Genie
Magnólia Genie
     
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Magnólia Genie

Magnolia 'Genie' - Číslo tovaru 3315433
Obsah balenia:1 ks
Geniálny druh - úspešný výsledok 15-ročného šľachtiteľského procesu. Plne zimovzdorná Genie nie je náročná na starostlivosť. Kvitne dvakrát do roka: v marci-apríli a znova v polovici leta. Prináša 15 centimetrové, mierne voňavé kvety purpurovej farby, od 2. roku po výsadbe už v hojnom množstve. Vzpriamený rast; vyžaduje slnečné stanovisko. Veľkosť pri dodaní: asi 40 – 50 cm. Silné, kontajnerované rastliny.
56,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia apríl, máj, jún, júl, august
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 150 - 200
Farba ružová (pink)
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200-300 cm
STANOVISKO: Slnečné, chránené pred vetrom PÔDA: Magnólie potrebujú vlhký vzduch a vlhkú, hlbokú a humóznu pôdu. Môže sa pridať rašelina alebo kompost. Pôda by mala byť neutrálna, ale skôr s mierne kyslou reakciou. Pri vyššom obsahu vápnika sa objavuje žltnutie listov – chloróza. Podmienkou pre dobrý rast a dobrý zdravotný stav je priepustná pôda. Korene magnólií sú dužinaté a v dlhodobo zamokrenom prostredí ľahko zhnijú. Magnólia má plytké korene. Optimálne miesto na výsadbu by malo byť v miernom polotieni alebo na slnku, ale chránené od severných vetrov a chránené od priameho slnečného žiarenia (úpal). Mladé rastliny môžu byť citlivé na popálenie mladých listov silným jarným slnkom. Sálavé teplo vychádzajúce z bezprostrednej blízkosti murovaných plotov alebo chodníkov môže tiež magnóliám uškodiť. Magnólia potrebuje priestor. HNOJENIE: 1x hnojivom na rododendrony STAROSTLIVOSŤ: Pri teplom počasí musí byť dobre zalievaná. V apríli mulčovať u koreňoch záhradným kompostom. VÝŠKA: maximálne 4 m – podľa pomeru pôdy RAST: Úzky – vzpriamený rast, neskôr s hustým rozvetvením. LISTY: tmavozelené KVETY: Podľa meteorologických podmienok môže kvitnúť až 2x ročne, marec/apríl a august. Kvety sú purpurovej farby, 15 cm veľké, mierne voňajúce. REZ: Pokiaľ je potrebný, na konci jari skrátime a presvetlíme. PREZIMOVANIE: Odporúča sa zimná ochrana – pôdu pri kmeni zakryjeme lístím alebo mulčom – v pôde sa tým bude udržiavať vlhkosť.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené