Hortenzia červená Hot Red
Hortenzia červená Hot Red
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Hortenzia červená Hot Red

Hydrangea macrophylla Hot Red - Číslo tovaru 3301046
Obsah balenia:1 ks
Bohato kvitnúca hortezia s plnými kvetmi. Krásne kvetinové lopty vynikajú z tmavozeleného lístia. Môže sa pestovať v kvetináčoch, na balkónoch, terasách alebo vo voľnej pôde. Je skutočnou ozdobou záhrad. Preferuje polotienisté miesta. Doba kvitnutia: jún-október.
25,50 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Farba červená
Výška dospelej rastliny 100-150 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté a chránené pred vetrom, uprednostňuje polotienistú polohu. PÔDA: Kyprá, výživná, vlhká. HNOJENIE: Môžeme použiť hnojivo na rododendrony, azalky alebo čučoriedky. Hortenzie sa prihnojujú od začiatku pučania zhruba do konca augusta, potom je vhodné prihnojovanie ukončiť aby výhony do zimy vyzreli. ZÁLIEVKA: Rovnomerná, pôda by nemala úplne vyschnúť. Odporúča sa mäkkou vodou – dažďovou. RAST: Kompaktne rastúci ker, prirodzený pologuľovitý rast. VÝŠKA: 1 – 1,5 m. ŠÍRKA: 1 m LISTY: Jasne zelené. KVETY: Júl až september, červené. Veľké guľovité kvetenstvo zložené z drobných kvietkov. Farba kvetov hortenzií je ovplyvnená predovšetkým pH pôdy. Kyslejšie pH podporuje modré sfarbenie kvetov naopak pri zásaditom pH sú kvety ružové. REZ: Hortenzia nasadzuje kvet už na konci predchádzajúcej vegetačnej sezóny, na jar odstraňujeme len omrznuté konce výhonov. Dôkladnejší rez je možný vykonávať v máji – júni, kedy výhony zrežeme nad 3. alebo 4. očkom. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, mladé rastliny zakryť čečinou.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené