Figový kaktus-Ibiza
Figový kaktus-Ibiza
Figový kaktus-Ibiza
Figový kaktus-Ibiza
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Figový kaktus-Ibiza

Opuntia ficus-indica - Číslo tovaru 4435089
Obsah balenia:1 ks
Figový kaktus je u nás známy predovšetkým ako izbová rastlina, ale od teraz už existuje aj zimovzdorný druh. Dajú sa konzumovať listy aj ovocie. V lete sa objavia 8 cm zlatožlté kvety, z ktorých sa na jeseň vytvoria červené ovocie. Figový kaktus má rád svetlé, a slnečné stanovisko, treba sa vyhnúť nadmernej vlhkosti. Plody sa zbierajú len v tedy, keď sa ľahko dajú odtrhnúť. Šťavnaté ovocie rozkrojíme, vnútro vydlabeme lyžicou! Dodávame v kontajneroch vo veľkostiach cca. 10 – 15 cm, zimovzdorný do -5°C.
17,38 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia jún, júl, august
Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100-150
Doba dozrievania september začiatok
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 100-150 cm
Stanovisko: Svetlé a slnečné Pôda: 70% zeminy s 30% prímesou piesku, je nutné zamedziť prílišnému zamokreniu pôdy. Hnojenie: Každé 3 týždne špeciálnym hnojivom na kaktusy Zálievka: Potreba zálievky je veľmi malá. Pri slnečnom počasí len raz za tri dni. Výška: V našich zemepisných šírkach môže dorásť do 1,5 – 2 m. Potreba miesta: 1 m až 1,5 m Rast: Krovitý, často až stromkový rast Kvety: Zlatožlté Doba kvitnutia: Leto Plody: Na jeseň asi 5 cm veľké červenkasté plody (chuť kyslá až trpká). Plody sú zrelé, keď po stisknutí v prstoch sú mäkké. Rez: Nie je nutný.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené