Maracuja
Maracuja
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Maracuja

Passiflora edulis - Číslo tovaru 6630265
Obsah balenia:1 ks
Očarujúca popínavá rastlina s prekrásnymi kvetmi a jedlými, sladko-kyslými plodmi. Jeho 5-7 cm plody možno konzumovať surové alebo z nich pripraviť chutnú šťavu. Dozrievaním a skladovaním ovocia sa znižuje jeho kyslosť a zvyšuje sa obsah cukru. Vyžaduje slnečné stanovisko. Má vysoký obsah draslíka, vitamínov A, B3 a C. Tradičná liečivá rastlina s mnohými liečivými účinkami. Známa je najmä pre svoje upokojujúce účinky. Rastlina náročná na teplo z Južnej Ameriky. Zazimujte na mieste bez mrazov.
31,00 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko polotieň
STANOVISKO: Slnečné a svetlé. PÔDA: Priepustná a humózna. HNOJENIE: Raz týždenne hnojivom na kvitnúce rastliny (nie hneď pri výsadbe alebo bezprostredne po nej). ZÁLIEVKA: Pôdu udržiavať vo vegetačnom období vlhkú, ale nepremokriť. V zime vyžaduje minimálnu zálievku, inak nekvitne. Má rada rosenie, v suchom prostredí opadávajú kvety. VÝŠKA: Môže dorásť až niekoľko metrov. RAST: Popínavá rastlina, je nutná opora (napr. kruh z drôtu). KVETY: Kvitne najskôr za dva roky po výsadbe. Vonkajšie kališné a korunné listy sú zeleno-biele, nad nimi je „veniec“ nitkovitých brv od tmavo fialovej cez bielu až po modrú farbu. „Veniec“ obklopuje päť tyčiniek a tri blizny. KVITNUTIE: Jún až september. PLODY: Sladko-kyslé, žlto-oranžové plody dozrievajú na jeseň. REZ: Na jeseň alebo na jar sa skracuje približne na 5 očiek. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorná maximálne do -15 °C. Pri vonkajšej výsadbe (v miernejších oblastiach) je nutné dobre zakryť mulčom alebo slamou! Často sa pestuje ako izbová rastlina. Od jari do jesene sa môže umiestniť vonku na slnečnom až polotienistom mieste. Odporúčame prezimovať v byte v chladnejšej (okolo 15 stupňov) a svetlej miestnosti.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené