Vavrín pravý (2)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Vavrín pravý (2)

Laurus nobilis - Číslo tovaru 6665824
Obsah balenia:2 ks
Čerstvé alebo sušené aromatické listy sú súčasťou mnohých pokrmov. Okrem toho pôsobí antibakteriálne, uvoľňuje hlieny, posilňuje organizmus a pomáha pri nechutenstve. Vždyzelená rastlina uprednostňuje slnečné až polotienisté stanovište. Je ideálnou rastlinou na parapet v kuchyni. Je mrazuvzdorný do -10 °C. Dodávame silné rastliny v 9 cm črepníku.
17,80 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Apríl začiatok - Júl koniec

Už prijímame objednávky!

Doba kvitnutia marec, apríl, máj, jún
Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby Apríl začiatok - Júl koniec
Mrazuvzdorné citlivé na mráz
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 50 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté. PÔDA: Bežná záhradná zemina s prímesou humusu. PESTOVANIE: V kvetináčoch, cez leto ho dávame von. HNOJENIE: Od konca februára do konca septembra, 1x mesačne. ZÁLIEVKA: Pravidelná, hlavne pri letnení na celodennom slnku. Pozor na preliatie! LISTY: Tmavo zelené, kožovité, aromatické. Mladé výhonky sú spočiatku červené, postupne hnednú a zelenajú. Sušené sa používajú na dochucovanie omáčok, polievok, marinád a pod. KVETY: Malé, žltobiele. Plody sú guličky o priemere 6-15 mm. REZ: Na jar alebo koncom leta. Znesie aj hlboký rez, má dobré regeneračné schopnosti. PREZIMOVANIE: Nie je plne mrazuvzdorný, staršie rastliny znášajú aj teplotu - 2 ° C. Prezimovať pri teplotách 5 až 10 ° C na svetlom mieste. Mierne zalievame – nepreliať!
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené