Levanduľa biela (3)
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Levanduľa biela (3)

Lavandula angustifolia 'Alba' - Číslo tovaru 1124205
Obsah balenia:3 ks
Záhonová rastlina hustého rastu, ktorá má hneď niekoľko užitočných vlastností. Pokiaľ je vysadená medzi ružami, odpudzuje listové vošky. Cenná, liečivá a okrasná rastlina. Sušené voňavé kvety sú vhodné pre prípravu upokojujúceho čaju, umiestnené v skrini prevonia šaty a súčasne odpudzuje mole. Doba kvitnutia júl – september, výška asi 40 cm.
9,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Marec začiatok - November koniec

Už prijímame objednávky!

Doba kvitnutia júl, august, september
Stanovisko slnečné
Doba výsadby Marec začiatok - November koniec
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 30
Rezané kvety áno
Voňavé áno
Farba bielá
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 40 cm
STANOVISKO: Slnečné a teplé PÔDA: Ľahká, suchá, vápenatá HNOJENIE: cca každé 2 roky, hnojivom obsahujícim horčík VÝŠKA: cca 40 cm VÝSADBOVÁ VZDIALENOSŤ: asi 30 cm, na pokrytie pôdy: 9 rastlín na 1m2 KVITNUTIE: júl – september REZ: Marec/apríl, výhonky skrátime o niekoľko cm. September: po odkvitnutí odstránime odkvitnuté výhonky PREZIMOVANIE: Rastlina je mrazuvzdorná existujúce kvetné výhonky môžeme ponechať POUŽITIE: Kvetné výhonky odstrihneme okamžite po rozkvitnutí, usušíme – vydrobíme z kvetu semienka a suché kvety môžeme použiť do skríň ako odpudzovač molí alebo k príprave čaju.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené