Čínska datľa
Čínska datľa
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Čínska datľa

Ziziphus jujuba 'Lang' - Číslo tovaru 4429924
Obsah balenia:1 ks
Čínska datľa pochádza z východnej Ázie. V tradičnej čínskej medicíne sa využíva už viac ako 4000 rokov. Jedna z najlepších vyšľachtených odrôd. V máji až júli rozkvitá bielymi kvetmi. Hnedočervené, lesklé plody dozrievajú v septembri až novembri, majú sladkú, chutnú dužinu. Je možné ich konzumovať čerstvé alebo ich ďalej spracovávať. Sú bohaté na vitamíny a minerálne látky. Vysádzajte na teplé, slnečné, chránené stanovisko. Na pôdu nie je náročná. Mrazuvzdorná do - 20 stupňov, mladé rastliny odporúčame na zimu chrániť. Prináša svoje plody už po 2 – 3 rokoch po výsadbe. Čiastočne samoopelivá.
30,90 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Stanovisko slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 200
Doba dozrievania október začiatok
Výška dospelej rastliny 400 cm
STANOVISKO: slnečné PÔDA: kvalitná záhradná zemina HNOJENIE: Prihnojiť za 3 – 4 týždne po vysadení. Pravideľne prihnojovať behom vegetácie od marca do septembra VÝŠKA: Môže dorásť do 4 metrov. RAST: strom LISTY: Zelené, lesklé KVETY: žlté KVITNUTIE: Podľa poveternostných podmienok, približne od mája do júla. 1. kvety sa objavia približne až po 2 – 3 rokoch pestovania. PLODY: Červenohnedé (2 - 3 cm veľké). Plody sa môžu konzumovať čerstvé alebo sušené. DOZRIEVANIE: Od začiatku septembra do konca októbra REZ: Väčšinou nie je potrebný, koruna sa môže občas podľa potreby presvetliť. PREZIMOVANIE: Zimovzdorný, pri prezimovaní vonku je potrebné chrániť čečinou, mulčom a netkanou textíliou. Pri pestovaní v nádobe prezimovať v chlade, v svetlom miestnosti bez mrazu.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené