Magnólia žltá Daphne
Magnólia žltá Daphne
Magnólia žltá Daphne
     
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Magnólia žltá Daphne

Magnolia Daphne - Číslo tovaru 3326797
Obsah balenia:1 ks
Jedinečná magnólia so žltými kvetmi. Okvetné lístky majú podlhovasté v tvare kalicha. Kvitnú už aj mladé rastliny. Hustý kompaktný ker je vhodný aj do menších záhrad. Vysádzajte na slnečné stanovisko. Pôda by mala byť kyslá a mierne vlhká. Plne zimuvzdorná. Silná kontajnerovaná rastlina.
48,50 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia máj, jún
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100 - 200
Farba žltá (oranžová)
Výška dospelej rastliny 150-300 cm
STANOVISKO: slnko alebo polotieň PÔDA: Magnólie potrebujú vlhký vzduch a vlhkú, hlbokú a humóznu pôdu. Môže sa pridať rašelina alebo kompost. Pôda by mala byť neutrálna, ale skôr s mierne kyslou reakciou. Pri vyššom obsahu vápnika sa objavuje žltnutie listov – chloróza. Podmienkou pre dobrý rast a dobrý zdravotný stav je priepustná pôda. Korene magnólií sú dužinaté a v dlhodobo zamokrenom prostredí ľahko zhnijú. Magnólia má plytké korene. Optimálne miesto na výsadbu by malo byť v miernom polotieni alebo na slnku, ale chránené od severných vetrov a chránené od priameho slnečného žiarenia (úpal). Mladé rastliny môžu byť citlivé na popálenie mladých listov silným jarným slnkom. Sálavé teplo vychádzajúce z bezprostrednej blízkosti murovaných plotov alebo chodníkov môže tiež magnóliám uškodiť. Magnólia potrebuje priestor. KVETY: Tmavo žlté, od apríla do mája, podľa poveternostných podmienok, alebo neskoršie. Prvýkrát kvitne v 2. - 3. roku pestovania, podľa podmienok stanoviska a pôdy REZ: Trošku skrátime len ak je to potrebné v marci, pokiaľ možno tak neskracujeme vetvy s kvetnými púčikmi, odstránime šikmé a krížiace sa vetvy VÝŠKA: V dospelosti môže dorásť do 5 metrov PREZIMOVANIE: Je mrazuvzdorná, mladé rastliny chrániť čečinou.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené