Magnólia Satisfaction
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Magnólia Satisfaction

Magnolia 'Satisfaction' - Číslo tovaru 3327475
Obsah balenia:1 ks
Unikátna rarita. Vonkajšia strana kvetových lupienok je tmavoružová, vnútorná strana krémovo-biela/svetlo ružová. Rastlinu charakterizuje stĺpovitý, štíhly rast, zimuvzdorná, dobre znáša rez.
48,50 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia apríl, máj
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Farba ružová (pink)
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 150-200 cm
STANOVISKO: Slnečné až polotienisté, chránené pred vetrom PÔDA: Magnólie potrebujú vlhký vzduch a vlhkú, hlbokú a humóznu pôdu. Môže sa pridať rašelina alebo kompost. Pôda by mala byť neutrálna, ale skôr s mierne kyslou reakciou. Pri vyššom obsahu vápnika sa objavuje žltnutie listov – chloróza. Podmienkou pre dobrý rast a dobrý zdravotný stav je priepustná pôda. Korene magnólií sú dužinaté a v dlhodobo zamokrenom prostredí ľahko zhnijú. Magnólia má plytké korene. Optimálne miesto na výsadbu by malo byť v miernom polotieni alebo na slnku, ale chránené od severných vetrov a chránené od priameho slnečného žiarenia (úpal). Mladé rastliny môžu byť citlivé na popálenie mladých listov silným jarným slnkom. Sálavé teplo vychádzajúce z bezprostrednej blízkosti murovaných plotov alebo chodníkov môže tiež magnóliám uškodiť. Magnólia potrebuje priestor. HNOJENIE: Podľa potreby, môže byť použité hnojivo na rododendrony a azalky. VÝŠKA: Približne 1,5 - 2 m RAST: kompaktný KVETY: Apríl - máj. Vonkajšia strana kvetov sýto ružová, vnútorná strana je krémovo biela až svetlo ružová. REZ: Pokiaľ možno nestrihať! Ak je to nutné, len mierne prestrihať korunu. Najvhodnejšia doba je po odkvitnutí. PREZIMOVANIE: Zimovzdorná, koreňovú časť zakryť mulčom.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené