Eukalyptus ker
Eukalyptus ker
   
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Eukalyptus ker

Eucalyptus gunnii - Číslo tovaru 3301714
Obsah balenia:1 ks
Extravagantná rastlina s príjemnou vôňou odpudzujúcou komáre a muchy. Striebristé listy sú v závislosti na ročnom období sfarbené do modra alebo do zelena. Eukalyptus sa môže pestovať aj v nádobe v zimnej záhrade. Staršie jedince sa môžu vysadiť do záhrady - zimovzdornosť do -20 stupňov. Eukalyptus dobre znáša rez, ideálne ku koncu leta. Výška 3 m. Veľkosť pri dodaní: 40-50 cm.
18,10 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Február koniec - Október koniec

Už prijímame objednávky!

Stanovisko polotieň, slnečné
Doba výsadby Február koniec - Október koniec
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 150
Voňavé áno
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 300 cm
Vždyzelené áno
STANOVISKO: Slnečné a chránené PÔDA: S nízkym obsahom vápnika, neutrálna, vlhká, priepustná. HNOJENIE: Počas rastu 1x mesačne tekutým hnojivom. STAROSTLIVOŤ: Mierne ale časté polievanie, koreňový bal nesmie vyschnúť. Nemá rád premokrenie. VÝŠKA: asi 3 m POTREBA MIESTA: asi 1,5 m RAST: hustý, vzpriamený KMEŇ: Kôra na kmeni sa neskoro v lete môže lúpať (nie je to choroba) LISTY: Najprv guľaté a zelené, neskôr modro-zelené a podlhovasté so strieborným leskom. Mierna a príjemná aróma tejto rastliny odpudzuje hmyz, takže sa často používa aj ako odpudzovač komárov, múch a molí. REZ: Na jeseň alebo v januári/februári, vyžaduje presvetlenie a skracovanie. PREZIMOVANIE: Mladé rastliny treba prezimovať v miestnosti bez mrazov alebo v zimnej záhrade. Staršie rastliny môžu byť už vysadené do voľnej pôdy. Vždy ich treba chrániť zakrytím čečinou, popr. prihrnúť k rastline zeminu. Mrazuvzdorné do -15 až -20°C – dobre chrániť a zakryť!!!
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené