Kortadéria pampová Biela
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Kortadéria pampová Biela

Cortaderia selloana Silver - Číslo tovaru 1140018
Obsah balenia:1 ks
Korene je nutné chrániť pred silnými mrazmi a stagnáciou vody v pôde. Na zimu odporúčame stonky zviazať a korene zakryť lístím.
9,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Doba kvitnutia september, október, november
Stanovisko polotieň, slnečné
Mrazuvzdorné mierne mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Rezané kvety áno
Farba bielá
Výška dospelej rastliny 160-200 cm
STANOVISKO: Suché, teplé, slnečné a chránené pred vetrom, na vyvýšenom mieste (kopec 60cm), a na vlhkom mieste tráva v zime mierne zhnije. PÔDA: ľahká a hlboká HNOJENIE: Na jar, pri tvorbe nových výhonkov 1x hnojivom na trvalky. Nadmerné hnojenie podporuje tvorbu listov a kvetné stonky sa nevytvoria. VÝŠKA: Cca. 1,60 – 1,80 m ŠÍRKA: cca. 0,60 – 0,80 m KVETY: krémovo biela, september až november, od 2. – 3. roku po vysadení. REZ: Na jar po odstránení ochrany pred zimou sa zbavíme zožltnutých listov – ku koncu marca zostrihneme na cca. 20 cm. Ak je rast príliš bujný, môžeme rastlinu skoro na jar rozdeliť. PREZIMOVANIE: Listy zviazať hore a zabaliť do rákosu, slamy alebo jedlovej čečiny – pôdu pod rastlinou prikryť čečinou, je náchylná na premrznutie.
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené