Rododendron červený
Rastliny nie sú tovarom vyrobeným v továrni, preto sú rozdielne. Upozorňujeme, že na ilustračných fotografiách sú zobrazené plne vyvinuté rastliny pestované za optimálnych podmienok. Na obrázku je jeden vybratý ukážkový exemplár. Každá rastlina sa do určitej miery odlišuje tvarom, farbou, veľkosťou a vzhľadom. To nemá vplyv na kvalitu rastliny.

Rododendron červený

Rhododendron 'Nova Zembla' - Číslo tovaru 3321667
Obsah balenia:1 ks
Jeho kvety purpurovej farby kvitnú v máji. Výsadba do kyslej pôdy, na polotienisté stanovisko. Dorastá do výšky až 2 m. Silná rastlina s koreňovým balom. Veľkosť pri dodaní: 30 - 40 cm.
36,60 € / balenie

Cena s DPH (brutto) plus prepravné náklady

Dodanie: Marec začiatok - November koniec

Už prijímame objednávky!

Doba kvitnutia máj, jún
Stanovisko tieň, polotieň, slnečné
Doba výsadby Marec začiatok - November koniec
Mrazuvzdorné mrazuvzdorné
Výsadbová vzdialenosť (cm) 100
Farba červená
V kontajneri áno
Výška dospelej rastliny 200 cm
Vždyzelené áno
STANOVISKO: Slnečné až polotieň. PÔDA: Kyslá – bez vápna, vylepšená rašelinou, pH 4,5-5,5. Sucho škodí. HNOJENIE: 1. Hnojenie marec/apríl špeciálnym hnojivom na rododendrony. 2. Dávka po odkvitnutí po 15. júni už nehnojiť drevo musí vyzrieť. VÝŠKA: Až 1,5 metra. POTREBA MIESTA: cca. 80 cm. RAST: Plytké korene, rastúce do šírky. KVETY: Marec, červené, odkvitnuté okolíky vylamujeme – podporíme tým kvitnutie. LISTY: Oválne, zelené. REZ: Vo februári odstrániť výhony poškodené mrazom, krížiace sa a dovnútra smerujúce výhony. PREZIMOVANIE: Mrazuvzdorný, vždyzelený – časť listov sa môže sfarbiť do červena. Pri koreňoch mulčovať (listy, tráva). Pri suchej zime mierne zalievať (v čase, keď nemrzne). Pri veľmi silných mrazoch, zakryť celú rastlinu, aby nezamrzli puky. POZOR: Rastlina je jedovatá!
Zákazníci tiež kúpili
Naposledy zobrazené